Серена Вилијам роди девојче PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 02 септември 2017
serena1000k.jpgСерена Вилијамс (35) роди девојче, објавије повеќе американски медиуми во петокот.

Бебето, кое е првороденче на тениската суперѕвезда било родено во медицинскиот центар Сент Мери, објави Палм Бич Пост. Не е објавено името на бебето.

„Нормално е дека сум супер возбудена. Не можам да го опишам чувството со зборови“, изјави нејзината сестра Венус Вилијамс за спортската ТВ станица ЕСПН за време на Ју Ес Опен во Њујорк.

Поранешната тенисерка бр. 1 и освојувач на 23 гренд слем титули, вклучувајќи ја и годинешната на Австралија опен ја објави бременоста на снепчет во април и најавува дека ќе се врати на терените во 2018.

Поп ѕвездата Бијонсе и тенисерот Рафаел Надал биле првите што ѝ честитале на Серена за ќерката.

Вилијамс е свршена со коосновачот на интернет мрежата Редит, Алексис Оханиан. Двојката е во врска од 2015 година.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

37161158_10216642329161343_414094414235828224_n.jpg


 

   

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive