Почина Џери Луис,кралот на комедијата PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 20 август 2017
Легендарниот актер Џери Луис, еден од најуспешните комичари на Холивуд, почина на 91 година, јавуваат американските медиуми.djeri1q.jpg

Неговото 10-годишно партнерство со Дин Мартин создаде 16 филмови кои имаа огромен успех.

Луис стана најплатениот актер во Холивуд, со хитовите како „Хотелски портир“, „Пепелашко“ и „Лудиот професор“.

 Ја играше  една од главните улоги во холивудскот филм на Костурица  „Аризона дрим“  од 1993. године.

Актерот почина во својот дом во Лас Вегас.

Последни измени ( недела, 20 август 2017 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

37161158_10216642329161343_414094414235828224_n.jpg


 

   

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive