За влез на плажа наплаќаат 99 долари (видео) PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
петок, 18 август 2017
flamingosi400k.jpgНа приватната плажа Аруба  во Карипското море  се наплаќаат 90 долари за влез.

Една е наменета за семејсто со деца,а другата е само за "возрасни".Таа е најатрактивна,бидејќи на тој дел се шетаат фламингоси.Токму

 Токму тоа е мамка за туристите кои секоја прилика ја користат на социјалните мережи да ги прикажат плажите и кристално чисотот мор,бел песок и средба со необилните птици

Фламингосите веќе навикнале на лушето и уживаат во нивното друштво.

Влезот во плажата чини 99 долари,вклучувајќи тука ручек и коктел за добредојде.

 

 

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive