Зверев го декласира Федерер на турнирот во Монтреал PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 14 август 2017
zverev33e.jpgГерманецот Александер Зверев стана самиот третиот тенисер што го победил Роџер Федерер годинава, откако 20-годишниот Германец го победи Швајцарецот во финалето на турнирот во Монтреал со 6:3, 6:4.
За Федерер (36), тоа беше самиот третиот пораз на 38 меча во 2017 година. Швајцарскиот тенисер се уште може да се искачи на првото место на АТП листата ако резултатите на турнирот во Синсинати неделава одат во негов прилог. Федерер, кој ги пропушти турнирите на земјена подлога, во Монтреал го играше првиот турнир по триумфот на Вимблдон на 16 јули.
„По одморот и тренинзите, ова беше мал шок за моето тело. Се чувствував добро цела недела. Имав малку болки во мускулите, само затоа што се вратив на терените со тврда подлога“, изјави Федерер.
Тој рече дека набрзо ќе донесе одлука дали ќе настапи во Синсинати.
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive