За закани кон девојката заработил кривична PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 10 август 2017

svroohrid2q.jpgПоради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело ,,загрозување на сигурноста”, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.М. (23) од струшкото село Франгово.

Пријавениот, казненото дело го сторил на  десетти јуни годинава во 22 часот и 30 минути во ноќен клуб во Охрид. Откако дознал дека   неговата поранешна девојка со друштво се наоѓа во ноќниот клуб, Е.М. пристигнал во угостителскиот објект и  се упатил кон масата каде се наоѓала девојката. Видно револтиран и со агресивно однесување, тој на висок тон и упатил низа  навредливи зборови но и сериозни закани по нејзиниот живот, предизвикувајќи страв и вознемиреност кај оштетената девојка и кај другите присутни. По кратко време, сега пријавениот заминал по што продолжил да и се заканува со смс пораки на нејзиниот мобилен телефон.
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

37161158_10216642329161343_414094414235828224_n.jpg


 

   

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive