За прв пат стартува Олимписки пливачки маратон PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 10 август 2017
maraton1a.jpgКлубот за спортови на вода “ОХРИДСКИ БРАНОВИ 2008” Охрид, со задоволство го најавува одржувањето на, за прв пат во Македонија, Олимпискиот пливачки маратон на 10 км. “Охрид 2017” кој ќе се реализира на 12.08.2017 г. (сабота) на Охридското езеро на водената површина помеѓу “Старото пристаниште-х".Палас” и х." Милениум".

 

 

Предвидено е стартот на трката да биде во 12 ч., а пристигнување на пливачите на целта се очекува околу 14 ч. кога ќе се доделат медаљи на победниците.За регуларноста на Пливачкиот маратон на 10 км., како олимписка дисциплина, ќе се грижат судии/делегати од Меѓународната пливачка федерација ФИНА.

Последни измени ( четврток, 10 август 2017 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

37161158_10216642329161343_414094414235828224_n.jpg


 

   

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive