Федерер ги растури Вимблдонските сништа на Чилиќ PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 16 јули 2017
cilic1wee.jpgНа најпрестижниот тениаки турнир,неофицијалното светско првенство во тенис,во Вимблдон,Роџер федерер ги растури Бимблдонските сништа на Матин Чилиќ.Го совлада со 3:0 по сетови (6:3, 6:1, 6:4). Нвистина, на почетокот на вторисот сет Хрватот се пожали на повреда и побара лекарска интервенција.Потоа  играта доби сосема поинаков тек.Федерер доминираше до  крајот на мечот,
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive