Сем Квери го елиминира Енди од Вимблдон PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 12 јули 2017
marej55t.jpgСем Квери денес го елиминира еден од фаворитите на турнирот во Вимблдон,Шкотот Енди Мареј. Сем Квери е името кое застана на патот на одбраната на титулата на најдобриот рекет на светот. Ако сите тениски аналитичари, судејќи по тешките две победи во пет сета на Квери против Цонга и Андерсон тврдеа дека Шкотот денес ќе извојува лесна победа, тоа не се случи и Американецот денес пак славеше триумф, во меч во кој се одиграа пет сета (3-6, 6-4, 6-7/4, 6-1, 6-1).
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive