Мугуруза и Вилијамс со полуфиналето на Вимблдон PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 11 јули 2017
magaruza1q.jpgШпанската тенисерка Габриње Мугуруза и Венус Вилијамс од САД се првите полуфиналистки на женскиот турнир на Вимблдон.

Мугуруза, откако ја елиминира Германката Кербер, полесно од предвиденото славеше против Светлана Кузњецова со 2-0 во сетови (6-3, 6-4). Со иста инерција се движеше резултатот и на дуелот на ветеранката Венус Вилијамс и младата Летонка Остапенко. Вилијамс извојува победа од 2-0 во сетови (6-3, 7-5). 

Во останатите мечеви од четвртфиналето попладнево играат: Рибарикова - Вандервеге и Конта - Халеп.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive