Прв трофеј за убавата Квитова по нападот со нож PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
среда, 28 јуни 2017
kvitova23.jpgЧешката тенисерка Петра Квитова го освои трофејот во Бирмингем, што е прв за неа по страотниот напад кој го доживеа во декември, 2016 година, кога беше нападната со ладно оружје.

Квитова до титулата дојде со триумф над Ешли Барти од Австралија, која ја совлада со 2-1 во сетови (4-6, 6-3, 6-2). Во меч кој траеше час и 50 минути, првиот сет го доби Барти, но потоа Квитова почна добро да сервира и направи вкупно три брејка кои беа доволни за триумф.

Квитова се наоѓа на 16. место на ВТА-листата.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive