Во Португалија луѓе гореа во коли PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 18 јуни 2017
gorea1q.jpgНајмалку 25 луѓе се загинати, од кои повеќето изгореле во колите на пат, во голем шумски пожар во централна Португалија, сооопшти Владата.

„Бројот на жртви може да расте“, изјави премиерот Антонио Коста. „Сега е најважно да им се помогне на тие што се се уште во опасност“, изјави тој при посетата на седиштето на кризниот центар близу Лисабон.

Португалија е зафатена од топлотен бран, со температури кои во саботата во некои региони поминаа и 40 степени. Во текот на ноќта низ цела земја имаше пријавено 60 пожари. Ангажирани се 1.700 пожарникари.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

 
 

 

 

 

  

   

OhridLive