Босанец прелажал Албанец за виза за Швајцарија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
сабота, 17 јуни 2017

svrstruga2q.jpgПоради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „измама“, криминалистичката полиција од Струга поднесе кривична пријава против Н.С. (37) од Тузла-Босна и Херцеговина, со привремен престој во Струга. 

Пријавениот во текот на јануари оваа година, на својот фејсбук профил објавил лажна страница со назив ,,Vize pune per Europ,,  на која се преставил  како посредувач-вработен во агенција за посредување за добивање на Швајцарска виза и оставил телефонскиот број за контакт преку апликацијата „WATSAPP“. Набрзо, на посочениот број му се јавил Е.П. (23) од Поградец-Албанија по што на почетокот на минатиот месец, дошло до нивна меѓусебна средба во Струга.  Притоа, Е.П. на пријавениот му предал патна исправа и комплет документи  како и 450 евра во надеж дека набрзо ќе ја добие ветената виза за Швајцарија. Веднаш по средбата, сега пријавениот  го избришал фејсбук профилот и го исклучил мобилниот телефонски број.

По преземени оперативни мерки, утврден е идентитетот на сторителот и извршен е претрес во неговиот дом.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive