Поради "терористички муабет" приземјен е голем авион PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 11 јуни 2017
teroristicki1qq.jpgАвион што летал на релација Љубљана – Лондон во саботата вечер итно слетал на аеродромот Келн-Бон во Германија, откако на пилотот му предочиле дека тројца од патниците се однесувале сомнително, објави германската полиција.

Повеќе патници во авионот ги чуле тројцата мажи како муабетат за „терористички работи“ и ги пријавиле кај кабинскиот персонал, по што пилотот одлучил итно да слета.

Авионот на нискобуџетната компанија Изиџет со 151 патник слетал на аеродромот Келн – Бон, при што патниците биле евакуирани преку тобоганите за итно напуштање на воздухопловот на самата писта. Потоа биле пренесени во транзитниот оддел, каде што сите биле испитувани, атројцата мажи биле задржани од полицијата.

Полицијата уништила и еден ранец за кој никој од патниците не сакал да каже чиј е.

teroristicki1q.jpg

За време на евакуацијата десет авиони што требало да слетаат биле пренасочени на блиските аеродроми, а повеќе од 20 полетувања биле задоценти.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive