Надал го прегази Вавринка во финалетона Ролан Гарос PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 11 јуни 2017
nadal1a.jpgРафаел Надал стигна до својата јубилејна 10. титула на Ролан Гарос со што само потврди дека заслужено ја носи титулата „крал“ на земјена подлога.

Во големото финале, кое се очекуваше да биде понеизвесно, Шпанецот убедливо го совлада Стан Вавринка од Швајцарија со 3-0 (6-2, 6-3, 6-1).

 Швајцарецот немаше никаква шанса против расположениот Рафа, кој денес го играше најдобриот тенис во последните две недели. За еден час и половина тој имаше предност од 2-0, што дополнително влијаеше на психологијата на Вавринка.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive