Вардар е европски шампион PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 04 јуни 2017
sampion300l.jpgВардар го победи Пари Сен Жермен со 24:23 во финалето на ракометната Лигата на шампиони и првпат во својата историја стана европски шампион.

Како и во полуфиналето против Барселона, дуелот против францускиот тим во Келн беше израмнет од почеток од крај. Вардар одигра одлично второ полувреме, откако на паузата беше 12:11 за противникот. Стрелец на победоносниот гол во последната секунда од средбата беше Иван Чупиќ.

Крилото Тимур Дибиров беше најдобар стрелец за Вардар со 7 гола.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive