Изгор:Во Дубровник кафе чини 12 евра PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
вторник, 30 мај 2017
stradun1q.jpgВо Дубровник,на познатиот Страдун  капучино и бело кафе,  чини 92 куни, или тоа е 12,38 евра. Слика од ваква сметка се појави на социјалните мрежи, и предизвика лавина реакции "На Страдун може да се пие кафе за 12, 24 и 40 куни. Кафе во Париз и Венеција не чини толку", е еден од главните коментари на социјалните мрежи.

На ова друг соговрник се надоврзал."Не пијте кафе во Дубровник. дојдете во Задар. Додека нозете ви се буквално во вода ќе пиете кафе за 8 куни", напишал еден Задарчанец.
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive