Авионот на славниот Елвис Присли оди на аукција PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 22 мај 2017

privaten1w.jpgПриватнииот  авион кој некогаш и' припаѓаше ма американската рок звезда Елвис Присли  ќе  оди на аукција откако триесет години стоеше на писта во сојузната американска држава Ново Мексико.

,

Седиштата од виолотеов сомот и црвен тепих ја красат внтарешноста на авионот кој го дизајнирал Елвис лично.

Авионот кој потекнува од 1962 година нема мотор а потребно е и да се реновира пилотската кабина (кокпитот).

                  privaten2w.jpg

 

Сајт Liveauctioneers наведува  дека  леталото било во сопственост на таткото на Елвис,Вернон Присли.

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive