Охриѓанка Тања успешно игра за Универзитет од САД PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 27 април 2017
tanj1w.jpgТања Стојановска од Охрид, која е студентка на Медицинскиот факултет и стипендист на Универзитетот од Бафало, држава Њујорк, играјќи на првата позиција за својот Универзитет е повторно избрана во најдобриот тим на нејзината MAK конференција (Mid American Conference) од Првата NCAA Универзитетска лига.

Ова е трета година по ред како влегува во најдобриот тим на крајот на годината, и е единствена од тој тим која успеала во тоа.

Викендов, нејзиниот Универзитет игра на завршниот плејоф турнир, на кој учествуваат најдобрите Универзитети од МАК конференцијата.

              tanj2w.jpg


Последни измени ( четврток, 27 април 2017 )
 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive