Безболно поставување импланти PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 20 декември 2015

Познат скопски орален хирург,кај кого доаѓаат да постават импланти наши,а и многу странски државјани,нуди безболно поставување на дентални импланти за 449 евра.

Телефон: 075 217 094

Последни измени ( недела, 31 јануари 2016 )
 

Спорт

Занимливости

Живот

Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    
Авто Вести

ОГЛАСИ

WEDDING

k shpanec.jpg

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

ВЕБ

Кај Билјанини со мотори летаа во воздух

Хардвер

Објавени спефикациите и цената за Sandy Bridge


sandybridge_thumb.jpgОбјавени спефикациите и цената за Sandy Bridge

На страниците на EXPreview објавени се спефикациите, цената и датумот кога ќе биде претставена новата генерација на процесори од Intel, Sandy Bridge.

Видео

BenQ E1260 HDR Vo Foto Rex/4500den

novaparat.jpg

За сите аматери што сакаат убава фотографија без премногу напор и подесувања на својот апарат за сликање. BenQ го нудат новиот E1260 HDR со широк агол и 12 мегапикселен сензор. Со своето автоматско подесување вие ќе можете да направите убави фотографии без разлика на светлосната состојбата.Овој модел нуди HDR можности кои овозможува да ги избегне проблемите со многу контрастни и светли околини, преку намалувањето на прекумерната и минималната експозитура со автоматско подесување на контрастот.

Иновации

Најнови технолошки чуда

robototlola.jpgНа тукушто завршениот Саем за наука и технологија во Хановер беа претставени многу интересни достигнувања. Роботот Лола, електромобилот, еколошкиот цемент, се само неколку од достигнувањата кои ја заинтересираат светската јавност.

Софтвер

Хардверски антивирус

kaspersky-antivirus.jpg
 Руската компанија за компјутерска безбедност Kaspersky,  патентираше хардверски вградено антивирусно решение. Антивирусниот систем базиран на вградени хардверски модули може да се користи за чистење на веќе заразени компјутерски систами, а користи надградба на својата антивирусна база независно од самиот систем.     Извор :Ентер

 Видео

Последни Вести

Двајца стружани излажале клиент за 6000 евра

svrstruga2q.jpgПоради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „измама“, НККР Струга, до надлежното јавно обвинителство Струга поднесе кривична пријава против И.К.(58) и С.К.(38), двајцата од   Струга.


 

Читај повеќе...
 
Локалната бара да се пријават штетите од невремето
bran1ww.jpgСе повикуваат граѓаните  (физички и правни лица) на Општина Охрид кои сметаат дека невремето проследено со силен јужен ветар  кое го зафати  подрачјето  на Општина Охрид на 17.03.2018 година, им има нанесено материјална штета на нивните имоти ( угостителски објекти, станбени објекти, земјоделски објекти, деловни простори и др.) , истата да ја пријават во просториите на општина Охрид.
Читај повеќе...
 
Итно решавање на проблемот со селските ...
zavodovodite1qq.jpgРешавањето на проблемот со загаденоста на водата во селските водоводи, беше тема на денешната средба со претставниците на месните заедници од коселското подрачје.
Читај повеќе...
 
Генијалците од Бреинобреин се претставија во...

bra2er.jpgГрандиозен настап на Бреинобреин генијалците од Центарот за развивање на животни вештини БОБ-Црвен крст Охрид на првиот Национален Бреинобреин натпревар „БОБ ФЕСТ Србија 2018“ кој вчера, 18 март 2018 се одржа во Белград. Како посебни гости во демо програмата на натпреварот, 22 деца кои го следат деветтото и десеттото ниво на Бреинобреин програмата во центарот  БОБ-Црвен крст Охрид, се претставија со мултимедијален перформанс „Грдото пајче“ преку кој ги презентираа стекнатите вештини и знаења за мултитаскинг и визуелно, без употреба на абакус, во исто време пресметуваа математички операции (собирање, одземање, множење и делење) на двоцифрени и троцифрени броеви, за што добија огромен аплауз од публиката и посебни награди од организаторот и амбасадорката на Индија во Србија.

Читај повеќе...
 
Чие е Поштенското одморалиште во Охрид кое е ...
ptt1e.jpgНа шеталиштето во Охрид, познатото Поштенско одморалиште не работи повеќе од 20 години. Обраснато е со треви, прозорците се искршени, покривот прокиснува, на повеќе места паѓаат парчиња од фасадата, дворот е затрупан со ѓубре. Некогашниот репрезентативен објект на охридското шеталиште сега е руина, иако се наоѓа на атрактивна локација на кејот во центарот на Охрид,пишува најчитаниот сајт Сакам да кажам.
Читај повеќе...
 
Од сефот на ЕВН во Струга украдени се 935 илјади денари

struga66.jpgВо периодот од 23.30 часот на 17.03.2018 до 06.00 часот на 18.03.32018 година, засега непознати сторители извршиле тешка кражба во наплатен пункт на „ЕВН - Македонија“ во трговски комплекс на Кеј „8-ми Ноември“ во Струга.

Читај повеќе...
 
Дигнал цел сеф од наплатниот пункт на ЕВН-Струга
grabez4et.jpgЗасега непознат сторител успеал да дигне цел сеф од наплатниот пункт на ЕВН  во Струга, на Кејот "8 Септември".
Читај повеќе...
 
Што предлага екологистот Лазо по невремето
lazonaumoski1.jpg-Охридското езеро е природен еко систем кој се протега меѓу две држави Република Македонија и Република Албанија,вели   на почетокот од своето обраќање екологистот Лазо Наумоски.
Читај повеќе...
 
Порака на Стојаноски по вчерашното невреме(видео)
krizen1qq.jpgЗа справување со последиците, заседаваше Кризниот штаб на општина Охрид, кој беа договорени конкретните активности на надлежните служби и нивна координација.Еве што порача градоначалникот Јован Стојаноски.
Читај повеќе...
 
Вечерва ветрот "вози" со стотка низ Охрид

sheta1qq.jpgВетрот, кој започна да дува некаде на пладне,вечерва " вози" низ Охрид со стотка.Измерената брзина му е 80 километри на час,а налетите се и над 100 километри на час.

Читај повеќе...
 

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive