Безболно поставување импланти PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 20 декември 2015

Познат скопски орален хирург,кај кого доаѓаат да постават импланти наши,а и многу странски државјани,нуди безболно поставување на дентални импланти за 449 евра.

Телефон: 075 217 094

Последни измени ( недела, 31 јануари 2016 )
 

Спорт

Занимливости

Живот

Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    
Авто Вести

ОГЛАСИ

 gumno1.jpgProdavam stan vo centar na ul.Jane Sandanski nasproti vila Amerikano 50m2 + 7m2 podrum, so parking prostor, na 3 kat, na juzna strana so pogled na ezero. Ima: spalna soba so terasa,dnevna, kujna, kupatilo i hodnik.10 min od ezero i gradska ~ar{ija. Mnogu ubava i mirna lokacija.

Tel za kontakt: 046266087- 075/696-103

WEDDING

k shpanec.jpg

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

ВЕБ

Кај Билјанини со мотори летаа во воздух

Хардвер

Објавени спефикациите и цената за Sandy Bridge


sandybridge_thumb.jpgОбјавени спефикациите и цената за Sandy Bridge

На страниците на EXPreview објавени се спефикациите, цената и датумот кога ќе биде претставена новата генерација на процесори од Intel, Sandy Bridge.

Видео

BenQ E1260 HDR Vo Foto Rex/4500den

novaparat.jpg

За сите аматери што сакаат убава фотографија без премногу напор и подесувања на својот апарат за сликање. BenQ го нудат новиот E1260 HDR со широк агол и 12 мегапикселен сензор. Со своето автоматско подесување вие ќе можете да направите убави фотографии без разлика на светлосната состојбата.Овој модел нуди HDR можности кои овозможува да ги избегне проблемите со многу контрастни и светли околини, преку намалувањето на прекумерната и минималната експозитура со автоматско подесување на контрастот.

Иновации

Најнови технолошки чуда

robototlola.jpgНа тукушто завршениот Саем за наука и технологија во Хановер беа претставени многу интересни достигнувања. Роботот Лола, електромобилот, еколошкиот цемент, се само неколку од достигнувањата кои ја заинтересираат светската јавност.

Софтвер

Хардверски антивирус

kaspersky-antivirus.jpg
 Руската компанија за компјутерска безбедност Kaspersky,  патентираше хардверски вградено антивирусно решение. Антивирусниот систем базиран на вградени хардверски модули може да се користи за чистење на веќе заразени компјутерски систами, а користи надградба на својата антивирусна база независно од самиот систем.     Извор :Ентер

 Видео

Последни Вести

"Аналфабет"во сабота пред охриѓани
analf1q.jpgВо сабота  23.09.2017 Охридскиот  театар во Центарот за култура  ќе ја изведе  претставата "АНАЛФАБЕТ" - комедија според Бранислав Нушиќ, режија Ѓорѓи Ризески.

Читај повеќе...
 
Црни шамии влегоа во ОУ "Братство и Единство"

bratstvoskolo1qs.jpgНародниот правобранител ја осудува постапката на Министерството за образование и наука кое,  му овозможило на директорот на Основното училиште „Братство и Единство“ од Охрид да им забрани на ученички да посетуваат настава поради тоа што носеле шамија на главата и бара веднаш да им се овозможи да ја следат .

Читај повеќе...
 
Обвинетиот за убиство на Матиловски не дојде во ...

ub34ww.jpgБојан Угреновиќ од Кралево,Србија,обвинет за убиство на охриѓанецот  Димитар Матиловски денес не се појави на главната расправа во Основниот суд во Охрид.Поради тоа судијката Весна Кичеец нареди обвинетиот  да биде доведен на следното рочиште закажанон за 26 септември во охридскиот суд.Присуствуваше само неговиот адвокат Донче Наков.и сведоците Марија Максимоска и Филип Ристески, но не беше присутна сестрата на Димитар, Цветанка, Матилоска - Пешиќ.

Читај повеќе...
 
Охриѓанец загина во сообраќајка
policija12.jpgНа патот Прилеп-Битола  рано утрово во сообраќајка загина охриѓанец.
Читај повеќе...
 
Бакрачески не се провоза во лифтот што го градеше...

lift500.jpgСе уште актуелниот градоначалник на Охрид Никола Бакрачевски не се провоза во лифтот што го градеше неговиот  предходник Александар Петревски.Лифтот се наоѓа во новата зграда од Општината што почна да се гради некаде околу 2011 година кога прв човек на градот беше Петревски,а ја доврши Бакрачевски иако досега нема технички прием.

Читај повеќе...
 
М-р Димовски меѓу светската полициска елита во НР Кина

portp6q.jpgОхриѓанецот  Стефан Димовски,магистер и портпарол на охридската полиција две недели престојуваше во работна посета на НР Кина каде што учествуваше  во работата на престижен собир,меѓу полицикската елита од светот.

 

Читај повеќе...
 
Полицаец,педијатар,професор се тркаат за...
policaec2ee.jpgПрвпат во историјата на Охрид, полицаец ќе се трка за градоначалничката фотелја, а противкандидатите ќе му бидат професор и педијатар.
Читај повеќе...
 
"Езерки" ќе одржат концерт во Охрид
ezerki1ww.jpgЖенскиот вокален етно состав "Езерки" и оркестарот 7/8, како дел од Хрватско-македонското друштво од Загреб, Република Хрватска, во организација на Агенцијата за иселеништво на Република Македонија, ќе одржи мини турнеја во неколку градови во Македонија.
Читај повеќе...
 
Дебарца оди на референдум за депонијата
belcista1x.jpgСоветот на Општина Дебрца на денешната, 58-та седница едногласно донесе одлука да се распише референдум во врска со прашањето за отфрлање на предложеното решение за Дебрца како локација за изградба и работење на регионална депонија и други постројки за управување на отпад во Југозападниот плански регион, потврдувајќи ја својата надпартиска сплотеност и изразувајќи ја волјата на жителите на Дебрца.
Читај повеќе...
 
Тилев е кандидат за градоначалник на Охрид од ...
tilev1qq.jpgДоскорашниот директор на  болницата "Свети Еразмо" д-р Митко Тилев,според се уште неопфицијалните информации, е кандидат за градоначалник на Охрид од редовите на ВМРО-ДПМНЕ.
Читај повеќе...
 

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive