Дознајте дали сте под депресија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
понеделник, 05 мај 2014

stres112c.jpgБлагодарејќи на овој тест,за само неколку секунди можете да проверете дали сте изложени на стрес.Англиски професор  по психологија создал брз оптички тест кој мери до која мерка се луѓето изложени на стрес.

 

Станува збор за такавикани " ротирачки змии" кои не се помрднуваат ако сте совршено опуштени.

Меѓутоа,кај луѓето кои се уморни и под стрес,овие змии полека се движат.

Во случај овие шарени кругови да се движат со голема брзина станува збор за личност која мора д а се домори и да го острани стресот.

         stres112c.jpg

 

 
< Претходно   Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

МЕТАЛНА ОПСЕСИЈАСлични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive