Солзавец за Аца Лукас во Сараево PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
недела, 16 декември 2012

lukas.jpgПред концертот на српскиот пејач Аца Лукас пред салата Зетра во Сараево бил фрлен солзавец.Солзавецот бил фрлен од некој екстремист кој не сакал да го види Лукас како настапува во Зетра. За волја на вистината десеттина дена пред концертот и некои музичари до  федерацијата беа против овој концерт,бидејќи со "тие песни ќе се загадел културниот простор на Сараево".

Сараевските медиуми пренесуваат дека солзавецот предизвикал паника кај посетителите кои се разбегале со насолзени очи-од солзавецот.

Покрај тоа, група од десеттин алуѓе ги навредувале  посетителите на концертот,па дури и ги псуеле.

Сепак, и покрај се, концерото бил одржан,но во напната атмосвера,најмногу поради инцидентот што настал пред  влезот во Зетра.

 

 

 
Следно >
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive