Arctic Monkeys ќе соработуваат со Justin Timberlake PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
ЛошОдличен 
четврток, 07 февруари 2008

Arctic Monkeys и Justin Timberlake дискутирале да соработуваат.

justin1.jpgarctic_monkeys.jpg

Двете страни минатата недела се сретнале во Лондон за да создадат една од најинтересните хип-хоп/инди снимки на сите времиња. Arctic Monkeys биле во Лондон да ја земат наградата најдобри поп изведувачи на South Bank Show Awards, а JT во Англија го снимал спотот за новиот сингл на Madonna, 4 Minutes To Save The World. Извор на магазинот The Sun вели: “Arctics и Justin се состанаа и дискутираа за можноста за соработка. Ќе биде брилијантно да се видат како работат на заеднички материјал. Arctics имаат многу широки музички вкусови, како и JT.”

 
 
< Претходно
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive