Забава
Харисон Форд во "Каубои и вонземјани" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
Филмски Вести
петок, 09 април 2010

harison8m.jpgХолувудскиот актер Харисон Форд ќе игра заедно со Даниел Крег  во адаптацијата на графичкиот роман  "Каубои и вонземјани".соопштил режисерот  на филмот Џон Фавро.

Читај повеќе...
 
Кустурица и Сидран заедно по две децении PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
Филмски Вести
четврток, 08 април 2010

sidran9.jpgАвторскиот тандем на "златните" филмови "Се сеќаваш на Доли Бел","Татко на службен пат" Емир Кустурица и Абдулах Сидран,некогашни икони на сараевската чаршија,се сретнале по деветнаесет години и се договориле предходните недоразбирања и караници да ги остават зад себе.

Читај повеќе...
 
Scorsese планира документарец за Bob Marley PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
Филмски Вести
вторник, 26 февруари 2008
scorsese.jpgПo успехот на документарецот за Rolling Stones, прославениот режисер MartinScorsese сега планира да сними филм за реге легендата Bob Marley. Извршен продуцент на документарецот кој се уште нема наслов ќе биде Ziggy Marley, синот на ѕвездата која почина од рак во 1981 година, на 36-годишна возраст. Се планира филмот да ја доживее својата премиера на 6 февруари 2010 година, на 65-годишнината од раѓањето на Bob Marley.
Последни измени ( вторник, 26 февруари 2008 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 36 - 40 од 95
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive