Актуелно
Хојт Ји со јасни пораки PDF Печати Е-Маил
Свет
понеделник, 01 мај 2017
hojti1qq.jpgЗаканите за санкции кон одредени политичари во Македонија кои го блокираат демократскиот процес се можност што сериозно се разгледува, навести денес и заменик помошникот на државниот секретар во Стејт департментот Хојт Ји, по дводневните средби со претседателот Ѓорге Иванов, спикерот на парламентот Талат Џафери и лидерите на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ.
Читај повеќе...
 
ОМД за најновите случувања во Македонија PDF Печати Е-Маил
Свет
сабота, 29 април 2017
obedinetadijaspora99a.jpgОбединета Македонска Дијаспора (ОМД) најостро ги осудува физичките напади врз пратениците кои се случија во Македонската куќа на демократијата – Собранието на Република Македонија. Овој чин го наруши интегритетот и безбедноста на пратениците. Употребата на насилство и нарушувањето на безбедноста на било кој граѓанин на Република Македонија, без разлика на полова, национална и верска припадност, е крајно неприфатливо и казниво со закон. Демократијата не признава насилство, туку цивилизиран дијалог, за кој за жал во моментов не постојат нормални услови во нашата држава. 

Читај повеќе...
 
Охриѓанка Тања успешно игра за Универзитет од САД PDF Печати Е-Маил
Свет
четврток, 27 април 2017
tanj1w.jpgТања Стојановска од Охрид, која е студентка на Медицинскиот факултет и стипендист на Универзитетот од Бафало, држава Њујорк, играјќи на првата позиција за својот Универзитет е повторно избрана во најдобриот тим на нејзината MAK конференција (Mid American Conference) од Првата NCAA Универзитетска лига.
Последни измени ( четврток, 27 април 2017 )
Читај повеќе...
 
Ле Пен и Макрон одат во вториот круг PDF Печати Е-Маил
Свет
недела, 23 април 2017
makron1q.jpgПрвата официјална проценка за првиот круг од претседателските избори во Франција покажа дека независниот кандидат од центарот Емануел Макрон освоил 23,7 од гласовите, додека десничарската кандидатка од Националниот фронт Марин Ле Пен освоила 21,7 отсто и двајцата се квалификуваа во вториот круг на 7 мај.
Читај повеќе...
 
Статија на Методија Колоски за Фокс Њуз PDF Печати Е-Маил
Свет
четврток, 20 април 2017
koloski00.jpgТелевизија Фокс Нуз Објави Статијата од Претседателот на Обединета Македонска Дијаспора Методија А. Колоски со наслов "Вистинската приказна за Република Македонија." Кликнете овде за линк од статијата.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 64 - 72 од 11609
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive