Актуелно
Пет и пол милиони долари за Дримскиот басен PDF Печати Е-Маил
Свет
петок, 16 декември 2016

dej1w.jpgНа петтата годишнина од потпишувањето на Маморандумот за заедничка визија на Дримскиот басен и првата година од отпочнувањето на ГЕФ Дримскиот Проект , повеќе од 120 преставници се собраа во Приштина како индикатор на силен моментум за дримскиот процес во оваа година. Операционализацијата на ГЕФ Дримскиот проект и имплементацијата која во насредните 4 години тежи 5.5 милиони долари, овозможува критичен напредок на прекуграничната соработка за управување со дримскиот басен.

Читај повеќе...
 
Видео од уривањето на боливискиот авион PDF Печати Е-Маил
Свет
вторник, 29 ноември 2016
pad300.jpgСпасувачки екипи досега пронајдоа 10 преживеани лица, како и тела на 25 загинати, при урувањето на боливискиот авион со 81 патници и членови на екипажот во централна Колумбија.
Последни измени ( вторник, 29 ноември 2016 )
Читај повеќе...
 
Важна средба на Колоски од ОМД во Вашингтон PDF Печати Е-Маил
Свет
вторник, 29 ноември 2016
koloski00.jpgВчера, на 28 ноември 2016 година, претседателот на Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД) Методија А. Колоски, оствари средба со Заменик помошник државен секретар за европски и евроазиски прашања, Хојт Ји во американскиот Стејт департмент во Вашингтон. Ји е долгогодишен истакнат член на Американската сениорска служба за надворешни работи, а претходно има служено во Авганистан, Хрватска, Грција и Црна Гора, како и во Советот за национална безбедност при Белата куќа и во седиштето на НАТО во Брисел.
Читај повеќе...
 
Важна средба на Колоски од ОМД во Вашингтон PDF Печати Е-Маил
Свет
вторник, 29 ноември 2016
koloski00.jpgВчера, на 28 ноември 2016 година, претседателот на Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД) Методија А. Колоски, оствари средба со Заменик помошник државен секретар за европски и евроазиски прашања, Хојт Ји во американскиот Стејт департмент во Вашингтон. Ји е долгогодишен истакнат член на Американската сениорска служба за надворешни работи, а претходно има служено во Авганистан, Хрватска, Грција и Црна Гора, како и во Советот за национална безбедност при Белата куќа и во седиштето на НАТО во Брисел.
Читај повеќе...
 
Европа воведува глоба од 5 евра за влез во Зоната PDF Печати Е-Маил
Свет
среда, 16 ноември 2016
seng1q.jpgВо земјите од Шенген - договорот граѓаните што не се државјани на земји од ЕУ ќе плаќаат за влез во Шенген зоната глоба од 5 евра.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 55 - 63 од 11001
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive