Актуелно
Македонците на протести во градот Асти и во други... PDF Печати Е-Маил
Свет
понеделник, 29 јануари 2018
asti1qq.jpgМакедонците во градот Асти, Италија, како и во многу делови Во Европа и светот се креваат за одбрана на суверенитетот на Република Македонија
Читај повеќе...
 
ОМД:Неодговорна реторика PDF Печати Е-Маил
Свет
понеделник, 29 јануари 2018

obedinetadijaspora99a.jpg-Со особено внимание ги проследивме изјавите на политичкиот врв кои после 5 часовни разговори зад затворени врати “информативно” разговараа за предлозите на медијаторот Нимиц, за кој Обединетата македонска дијаспора  смета дека постои конфликт на интерес во функцијата кој тој ја извршува, како и за разговорите на премиерите на Македонија и Грција во Давос. 

 

Читај повеќе...
 
ОМД:Протести на Македонците ширум светот против... PDF Печати Е-Маил
Свет
сабота, 27 јануари 2018

obedinetadijaspora99a.jpgМакедонците во светот се обединуваат под движењето “Ние СмеМакедонија” за заштита на Македонскиот идентитет, јазик и име, како и за унитарноста на Република Македонија, со организирање на протести во централни локации во своите земји. Притоа, движењето “НиеСме Македонија” бара од Владата на Република Македонија веднаш да прекини секакви разговори за нашето единствено уставно име што ги води со Грција, и укинување на секоја можна понатамошна процедура на противуставниот закон за употреба на јазиците во Собранието по ветото на претседателот Иванов.

Читај повеќе...
 
ОМД:Ова се историски моменти за македонскиот народ PDF Печати Е-Маил
Свет
четврток, 25 јануари 2018
obedinetadijaspora99a.jpgВчерашниот ден ќе биде запаметен во Македонската понова историја како ден кога актуелниот Премиер на Република Македонија во свое обраќање во јавност по средба со премиер на држава со која има 27 годишен билатерален спор околу разликите за името на државата, ниту еднаш не го употреби уставното име на Република Македонија, ниту пак името на Македонскиот народ.

Последни измени ( четврток, 25 јануари 2018 )
Читај повеќе...
 
Заев се сретна со Ципрас во Давос PDF Печати Е-Маил
Свет
среда, 24 јануари 2018
cipras1ww.jpgГрчкиот премиер Алексис Ципрас кажа дека преговарачкиот процес се приближува кон крајот и дека решението за името треба да важи ерга омнес по денешната средба со македонскиот премиер Зоран Заев на Светскиот економски форум во Давос. Заев, на заедничката прес-конференција, најави дека Владата ќе го промени името (Александар Велики) на аеродромот и автопатот. Автопатот ќе се вика „Пријателство“, откри Заев.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 46 - 54 од 12025
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive