Актуелно
ОМД бара да се прекинат преговорите за името PDF Печати Е-Маил
Свет
сабота, 20 јануари 2018
obedinetadijaspora99a.jpgОбединетата Македонска Дијаспора (ОМД) со седиште во Вашингтон со задоволство ја истакнува својата безрезервна поддршка за кампањата "Нашето име е Македонија, организирана од Македонското меѓународно движење за човекови права (ММДЧП) со седиште во Торонто, Канада. Истовремено, ОМД јавно му се заблагодарува на ММДЧП за поддршката на кампањата "Ние сме Македонија".

Последни измени ( сабота, 20 јануари 2018 )
Читај повеќе...
 
Македонија одигра реми со европскиот првак PDF Печати Е-Маил
Свет
среда, 17 јануари 2018
remi1qq.jpgМашката ракометна репрезентација не успеа за првпат во својата историја да ја победи Германија, но, сепак, пренесува големи три бода во вториот круг од Европското првенство во Хрватска, што ќе се игра во Вараждин.
Читај повеќе...
 
Македонското движење "Ние сме Македонија" почна со... PDF Печати Е-Маил
Свет
понеделник, 15 јануари 2018
dvizenje1qq.jpgНа 14 Јануари 2018 година, започна движењето “Ние сме Македонија” организирано од повеќе Македонски организации од дијаспората.
Последни измени ( понеделник, 15 јануари 2018 )
Читај повеќе...
 
Македонија успешно стартуваше на Европското ... PDF Печати Е-Маил
Свет
сабота, 13 јануари 2018
lazaru1q.jpgМакедонската ракометна репрезентација имаше победнички старт на Европското првенство во Хрватска, откако во Загреб ја совлада селекцијата на Словенија со 25:24, па иако ова е само прво коло, овие бодови би можеле да се покажат клучни за пласман во вториот круг.
Читај повеќе...
 
ОМД ја поздравува посетата на Заев на Пустец PDF Печати Е-Маил
Свет
вторник, 19 декември 2017
obedinetadijaspora99a.jpgОбединетата македонска дијаспора (ОМД), како најголема организација за Македонците во светот, ја поздрави посетата на премиерите на Македонија и Албанија, Зоран Заев и Еди Рама, изминатиот викенд во Пустец – главниот град на македонското малцинство во Албанија. ОМД побара слични посети на премиерот Заев во Бугарија, Грција, и Косово заедно со неговите колеги Борисов, Ципрас, и Харадинај.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 37 - 45 од 11410
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

37161158_10216642329161343_414094414235828224_n.jpg


 

   

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive