Актуелно
ОМД:Албанската платформа ги преминува сите граници PDF Печати Е-Маил
Свет
понеделник, 09 јануари 2017
obedinetadijaspora99a.jpgОбединетата Македонска Дијаспора (ОМД) како една од најголемите организации која ги обединува Македонците низ светот и се стреми кон задржување на Македонскиот идентитет, е крајно иритирана и навредена од непочитувањето на најголемиот Христијански празник Божиќ од страна на партии од Албанското малцинство во Република Македонија со објавата на нивната платформа која ги надминаа сите можни граници.
Читај повеќе...
 
ОМД бара извинување од Дачиќ PDF Печати Е-Маил
Свет
четврток, 05 јануари 2017
 
da1qs.jpgОбединетата македонска дијаспора (ОМД) строго ја осудува изјавата на министерот за надворешни работи на Република Србија, Ивица Дачиќ, дадена на почетокот на оваа недела, во која тој изразува жалење што Србија ја призна Република Македонија под нејзиното уставно и единствено име.
Последни измени ( четврток, 05 јануари 2017 )
Читај повеќе...
 
Дедо Мраз уби 39 луѓе во Истанбул PDF Печати Е-Маил
Свет
недела, 01 јануари 2017
mraz.jpgНајмалку 39 луѓе се мртви, меѓу кои и 16 странски државјани, а 69 се примени во болница по нападот на ноќен клуб во Истанбул откако човек облечен како Дедо Мраз влегол и пукал во гостите со автоматска пушка, јавуваат турските телевизии.
Последни измени ( недела, 01 јануари 2017 )
Читај повеќе...
 
Видео од убиството на рускиот амбасадор (18+) PDF Печати Е-Маил
Свет
понеделник, 19 декември 2016
karlov12qa.jpgПред малку некои руски сајтвои објавија видео од вечерашното убиство на рускито амбасадор во Турција Андреј Карлов.Видеото е ВОЗНЕМИРУВАЧКО
Читај повеќе...
 
Полицаец го уби рускиот амбасадор во Турција,Карлов PDF Печати Е-Маил
Свет
понеделник, 19 декември 2016

huriet55t.jpgТурскатa  полиција  го ликвидирала напаѓачот на рускиот амбасадор во Турција  Андреј Карлов.Амбасадорот им подлегнал на повредите во една турска болница во Анкара. Убиецот на амбасадорот е идентификуван како полицаец од Анкара под име Мевлут Мерт Алтинташ,соопштија турските власти.

 

 

Последни измени ( понеделник, 19 декември 2016 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 28 - 36 од 10671
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive