Актуелно
По вода на Билјанини PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 15 мај 2010

voda1z.jpgИнтервенцијата на водоводната мрежа е причина што денес Охрид остана без вода од градскиот водовод.Ќе трае до 19 часот, велат од Проаква.Но,и покрај навремените предупредувања дека славините ќе бидат суви,има и граѓани кои тоа не го виделе, слушнале,па собираа вода во канти од изворите на Билјана.

Читај повеќе...
 
Во Билјанини големо дрво се расцепи на два дела PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 15 мај 2010

drvo3j.jpgОд силното невреме денес се расцепи големо дрво кај Билјанини Извори.Едната половина падна врз патеката што поминува покрај ресторанот и го блокира  движењето на луѓе,велосипеди,возила..Среќна околност е што  немаше голема раздвиженост,бидејќи токму овој дел е и паркинг за автомобили.

Последни измени ( сабота, 15 мај 2010 )
Читај повеќе...
 
Во сабота цел град без вода до 19 часот PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 14 мај 2010
proakva.jpgУтре,сабота, екипите на МЈП-Проаква Р.Е. Водовод Охрид ќе вршат интервенција на водоводната мрежа, односно редовно измивање на водоводната мрежа и поправка на главните шибери низ целиот град и на самите раскрсници.
Последни измени ( петок, 14 мај 2010 )
Читај повеќе...
 
Обука за директори на градинки, училишта PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 14 мај 2010
obrazovanie2.jpgВо рамките на програмата „Интеграција на заштитата на животната средина во воспитно  - образовниот процес на Република Македонија“, утре во Охрид започнува обука на директорите од градинките, основнните и средни училишта од земјата.
Читај повеќе...
 
Камери ќе нурнат во колекторскиот ситем PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 14 мај 2010

kol33.jpgСостојбата на цевководот од колеторскиот систем на источното охридско крајбрежје кај Пештани  ќе се испитува со посебни камери.Тој бил поставен пред 15 години и затоа потребна е  негова темелна проверка,велат во локалната самоуправа.

Последни измени ( петок, 14 мај 2010 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1261 1262 1263 1264 1265 1266 1267 1268 1269 1270 Следно > Крај >>

Резултати 11395 - 11403 од 11620
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive