Актуелно
Бесплатни кондоми на "Аларм" во Љубаништа PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 25 јуни 2010
alarm55.jpgАсоцијацијата за Здравствена Едукација и Истражување Х.Е.Р.А. во партнерство со УНФПА (Фонд за население на Обединети нации) за време на траењето на фестивалот „Аларм“  ќе има штанд на кој ќе можете да добиете бесплатни кондоми, брошури и промотивни материјали за сексуално и репродуктивно здравје.
Читај повеќе...
 
Многу незадоволни од листата за социјални станови PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 24 јуни 2010

stanovi12.jpgВо Охрид денес беше извршена јавна распределба на социјални станови.Претставена е прелиминарната листа од 71 стан.За овие станови кои се наоѓаат кај "Расадникот", конкурирале 144 лица.

Последни измени ( четврток, 24 јуни 2010 )
Читај повеќе...
 
Заменичката за Екологија не седна на кафе со Бергант PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 24 јуни 2010

am1.jpgСловенечкиот амбасадор во земјава Ален Брајан Бергант на кафе муабет пред кафе пицеријата "Дон Вито" на Градскиот кеј.Бергант  го означи почетокот на фестивалот Аларам,но по  свечената церемонија посака да се напие кафе до самото Езеро.Иако беше на истата манифестација,заменик министерката  за Екологија Соња Лепиткова не му правеше друштво на амбасадорот,бидејќи имаше обврски во Струга каде требаше да говори на еден собир.

Последни измени ( четврток, 24 јуни 2010 )
Читај повеќе...
 
Аце одлета на Форум во Турција PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 24 јуни 2010

saem88.jpg Делегација на Општина Охрид,предводена од градоначалникот Александар Петрески од денес до 25 јуни ќе  учествува на Форумот за соработка и солидарност на балканските општини што се одржува во Турција.

Читај повеќе...
 
Почна фестивалот "Аларм" PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 24 јуни 2010

ala1.jpgПред кафе-пицеријата "Дон Вито"  во Охрид денес беше означен почетокот на  фестивалот  Аларм,во чии рамки ќе бидат прганизирани еколошки работилници,невладини организации ќе го чистат крајбрежјето,а главниот настан-журката ќе започне на 25 и ќе трае до 27 јуни.Локацијата е во Љубаништа.

Последни измени ( четврток, 24 јуни 2010 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1261 1262 1263 1264 1265 1266 1267 1268 1269 1270 Следно > Крај >>

Резултати 11395 - 11403 од 11828
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive