Актуелно
Иванов на Плаошник врачи инженерски прстени PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 11 јуни 2010
ivanov15a.jpgПретседателот Горѓе Иванов денес на Плаошник , на традиционалната манифестација на која се наградуваат најдобрите  завршени студенти на  инженерските факултети,на 11 најдобри им го врачи големото признание "Инженерски прстен 2010".
Читај повеќе...
 
Апсурди:Контејнерите празни-сметот околу нив PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 11 јуни 2010

smet1zz.jpgНепочитувањето на Законот за Јавна чистота е евидентно на секој чекор, а со тоа паѓаат во вода и заложбите на Ј.П."Охридски Комуналец" да се подигне нивото на одржување на хигиената во градот на повисок степен. Во центарот на градот, во близина на градскиот Чинар, заради задоволување на потребите на правните субјекти кои егзистираат на овој простор, Комуналец има поставено неколку специјални контејнери за депонирање на картони и хартија. Но за жал контејнерите остануваат празни, а картоните се расфрлани во околниот простор,велат во "Комуналец".

Читај повеќе...
 
Петрески се сретна со германската амбасадорка PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 11 јуни 2010

ambasadorka1.jpgГрадоначалникот Александар Петрески денес  ја прими Амбасадорката на СР Германија во Македонија, Улрике Марија Кноц која престојува во работна посета на Охрид.

Читај повеќе...
 
Скапано кајче на малиот плоштад PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 10 јуни 2010

skapano1.jpg Ма­ли­от плоштад во Охрид, како што го крстија охриѓани откако пред две години локалната власт ја урна старата Градска библиотека, и ова ле­то ќе го нагрдува шеталиштето крај Езерото. Локацијата е целосно за­пуш­те­на и на неа има само едно скапано пластично кајче. Просторот не може да биде уреден, бидејќи сe уште не е донесен деталниот ур­ба­нис­тич­ки план за месноста Табана, во која влегува и малиот плоштад.

Читај повеќе...
 
Во "Климент" годината заврши уникатно PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 10 јуни 2010
milenici11.jpgВо ОУ "Свети Климент Охридски" учебната година заврши на уникатен начин.
Последни измени ( четврток, 10 јуни 2010 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1251 1252 1253 1254 1255 1256 1257 1258 1259 1260 Следно > Крај >>

Резултати 11323 - 11331 од 11684
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive