Актуелно
"Комуналец" од три дела PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 11 мај 2010

alce2d.jpg "Охридски комуналец" ќе се дели на  три дела,активност која е започната од подамна,а сега во тек е завршната постапка.Според новата шема ќе има три правни субјекти-"Комуналец","Гробишта и погребални услуги","Паркови и зеленило"

Читај повеќе...
 
Средба за безбедни матурски вечери PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 11 мај 2010

 sred2cc.jpgСВР во соработка со Полициската станица и одделението за превенција денес во средното угостителско училиште ,,Ванчо Питошески,,   одржа работен состанок со советодавната група граѓани поврзан со проектот ,,Срекни и безбедни матурски вечери"

Последни измени ( вторник, 11 мај 2010 )
Читај повеќе...
 
Железничка голтна камион PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 10 мај 2010

kamion8ee.jpgНа заобиколницата на Охрид,улицата Железничка,денес повеќетонски камион пропадна в земја.Среќна околност е што не пропадна целото возило,бидејќи тогаш ќе настрадаше и неговиот возач.Повредени нема,направена  е само материјална штета,

Последни измени ( понеделник, 10 мај 2010 )
Читај повеќе...
 
Не формираме паралелна власт во градот PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 10 мај 2010

sasho5f.jpgНаша намера е да се збратимиме со градот Дубровник.Активностите ги води Лајонс клубот,но за да се збратими Охрид со овој град треба да има Совет на граѓани.Во овој совет би членувале видни граѓани од градот.Ноторна лага е дека формираме некаков Совет за спас на Охрид,вели д-р Сашо Василески по повод некакви најави дека овде ќе се формира Совет за спас на Охрид.

Последни измени ( понеделник, 10 мај 2010 )
Читај повеќе...
 
Бензинот мирува,поскапува само дизелот PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 10 мај 2010
benzin.jpgМалопродажната цена на бензините останува иста, додека цената на дизел горивото е повисока за половина денари, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1211 1212 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 Следно > Крај >>

Резултати 10891 - 10899 од 11099
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

 
 

 

 

 

  

   

OhridLive