Актуелно
Во сообраќајка настрада седумнаесетгодишна девојка PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 26 јули 2010
policija.jpg Синоќа во 19.45 минути ба ул. Марко Цепенков се случи сообраќајна несреќа во која со тешки телесни повреди скршеница на левата подколеница се здобила седуманесетгодишна охриѓанка.  Девојката била сопатник на моторцикл..
Последни измени ( понеделник, 26 јули 2010 )
Читај повеќе...
 
Крадци прават р'шум во селски цркви PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 26 јули 2010
dimoskis.jpg  Изминатиов викенд, во СВР Охрид, пријавени се повеке  кривични дела „Тешки кражби„ од цркви во неколку села на Охридското, Струшкото и Кичевското подрачје.
Последни измени ( понеделник, 26 јули 2010 )
Читај повеќе...
 
Наплаќале паркинг со нож под грло PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 26 јули 2010

policija.jpgВчера во 18,25 часот во ПС-Охрид, Ѓ.Ф.(1966) од Охрид, пријави дека истиот ден во 16,00 часот со свои пријатели отишол во посета на манастирскиот комплекс „Св.Наум“. Возилото со кое пристигнале ПМВ„Рено“ со велешки таблички, го паркирале пред влезот на рампата од паркинг простор, при што од вработените на рампата им било укажано дека е забрането паркирањето.

Последни измени ( понеделник, 26 јули 2010 )
Читај повеќе...
 
На кафе муабет крај Кејот PDF Печати Е-Маил
Охрид
недела, 25 јули 2010

polno1.jpg Наместо на плажите,облачното време гостите ги усмери кон кафулињата и пицериите крај Кејот.Вака се поблиску до местата каде што одседнале,(сега се полни станоиздавачите главно во центарот) и до такси возилата.Во угостителските објекти фрчат пици,кафиња,безалкохолни пјалоци.

Читај повеќе...
 
"Принц" на Плоштадот PDF Печати Е-Маил
Охрид
недела, 25 јули 2010
princ3m.jpgБела кочија,на неа се вози млад принц како од бајките.Кочијата беше на челно на колоната која се упатуваше најверојатно во некој од охридските ресторани.Не успеавме да дознаеме дали принциот беше дел од некој религиски ритуал,или пак го кажал судбоносното "да".Премлад беше за ова второво.
Последни измени ( недела, 25 јули 2010 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1211 1212 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 Следно > Крај >>

Резултати 10891 - 10899 од 11351
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive