Актуелно
"Грашница" ќе држи трибина за екологијата и туризмот PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 01 јуни 2010
eko1.jpgЕколошкото друштво „Грашница“ - Охрид утре оранизира трибина на тема: „Еколошки аспекти на развојот на туризмот врз крајбрежјето на Охридското Езеро“.
Читај повеќе...
 
Со секири го растураат колекторот Пештани-Лагадин PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 01 јуни 2010

kollek1g.jpgГрадоначалникот на Охрид Александар Петрески денес изјави дека делот од колекторот од Лагадин до Пештани кој по многу години одложување ќе биде предаден во употреба на 4 јули,е нападнат од несовесни граѓани кои ги сечат каблите и ги уништуваат пумпите во двете пумни станици.

Читај повеќе...
 
Земјиштето за хотели во Охрид на видео спот PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 01 јуни 2010

gorica5v.jpgМинистерството за транспорт и врски преку видео спот ќе ги продава локациите во Охрид  кои се нудат за изградба на нови хотели.Во градот треба да пристигне   екипата која треба да го поготви видеоматеријалот,кој треба да се нуди во земјава и во странство,информираат од локалната.

Последни измени ( вторник, 01 јуни 2010 )
Читај повеќе...
 
Брана за дрогата во училиштата PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 01 јуни 2010

jone1.jpg По затекнувањето на неколку ученички од седмо оддление од ОУ "Христо Узунов" во Охрид  во друштво со нарко зависници јавноста се крена на нозе.За ова денес проговори и претседталеот на Комисјата за општествени дејности при Советот на Општината Јоне Станкоски.

Читај повеќе...
 
Општината има долг од околу 5 милиони евра PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 01 јуни 2010

grad1m.jpg Кога прв пат стапив на градоначалничката функција затекнав долг на Општината од околу 10 милиони евра.Но, со посебни усилби успеавме на "Гранит" за порано извршени работи да му вратиме 7 милиони евра.Кога помисливме дека финансискиот притисок ќе се намали,стигна судска пресуда за градежни зафати  во 1998/99 година со кои се наложува исплата  на уште два милиони евра.Тоа беше пресуда на Врховниот суд и нема повеќе никакви правни лекови,Парите мора  да се врата.изјави градоначалникот Александар Петрески.

Последни измени ( вторник, 01 јуни 2010 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 Следно > Крај >>

Резултати 10702 - 10710 од 11010
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive