Актуелно
Во "Чинго" свеченост за првооделенците PDF Печати Е-Маил
Охрид
среда, 01 септември 2010
veli78.jpgУтрово, во дворот на ОУ „ Живко Чинго“ во Велгошти, свечено беше означено поаѓањето на првооделенците запишани во ова училиште.
Последни измени ( среда, 01 септември 2010 )
Читај повеќе...
 
Плати веднаш без камати,ако не , доаѓа извршител PDF Печати Е-Маил
Охрид
среда, 01 септември 2010
komunalec8n.jpg Ј.П."Охридски Комуналец"- Охрид ги повикува сите правни и физички лица кои имаат заостанат долг за извршена комунална услуга подигање, транспортирање и депонирање на комунален отпад да го измират заостанатиот главен долг најдоцна до 30.09.2010 година.
Последни измени ( среда, 01 септември 2010 )
Читај повеќе...
 
Безбедно од домот до училиштето PDF Печати Е-Маил
Охрид
среда, 01 септември 2010
fla333.jpg Паралелно со почетокот на новата школска година, Секторот за внатрешни работи Охрид, отпочна со реализација на сообраќајно-воспитниот проект „Запознавање на патот од домот до училиштето„.
Последни измени ( среда, 01 септември 2010 )
Читај повеќе...
 
Заврши ли!? PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 31 август 2010

oblak1.jpgЗаврши ли сезоната во Охрид,иако летото календарски се уште трае?Ова е најчестото прашање што го поставуваат охридските угостители,кои утеха бараат во временските прогнози.Но,таму  може да се види дека веќе од сабота пак ќе врне дожд во Охрид.

Читај повеќе...
 
СДСМ:Кој ја остави полицијата без гориво PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 31 август 2010

naume100.jpgКако е возможно, во најголемиот туристички центар, во екот на туристичката сезона, еден час да се случува вистинска бркотница и драма со трагичен епилог во кој е загубен млад човечки живот на странски државјанин, а во најстрогиот центар на градот да нема ниту едно овластено службено лице од МВР?запраша на денешната прес конференција лидерот на ОО на СДСМ во Охрид Науме Јованоски

Последни измени ( вторник, 31 август 2010 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 Следно > Крај >>

Резултати 10702 - 10710 од 11354
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive