Актуелно
Црни Дрим секнува PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 13 септември 2010

sek12.jpgЦрни Дрим во Струга секнува.Дотокот на вода е минимален иако се отворени сите дрвени вратничиња.

Читај повеќе...
 
Советничката Хајба:Командире,ова е закана PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 13 септември 2010

verica4d.jpgКомандире,ова јас го сваќам како закана,рече на денешната седница на Градскито совет на Охрид советничката Верица Хајба по настапот на команидрот на Полициската станица  Добре Петрески.Хајба во своето прво обраќање оцени дека некои немили  настани што се случија не би се случиле доколку постоеше стручност и професионалност во работата на оваа станица.

Последни измени ( понеделник, 13 септември 2010 )
Читај повеќе...
 
Командирот не зуцна за тепаните и влечени полицајци PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 13 септември 2010

ko4011.jpgДобре Петрески,командир на Полициската станица во Охрид.многумина денес за прв пат го видоа и тоа на седницата на Градскиото совет на Охрид,на која се расправаше за состојбите во јавната безбедност во градот.Но од неговиот настап на говорница можеше да се заклучи дека вината за последното убиство и некои  други негативни случувања ја имаат некои други.

Последни измени ( четврток, 23 септември 2010 )
Читај повеќе...
 
Приведени косопствениците на шанкот во Струга PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 13 септември 2010
policija.jpg Поради постоење основано сомнение дека се сторители на кривичното дело „ Тешки дела против општата сигурност„,  Полициската станица од Струга, поднесе кривична пријава против лицата  Ц.В. роден 1980 година, К.М. роден 1979 година и Г.Ј. роден 1981 година сите од Струга. Овиие три лица, како косопственици на летен шанк во комплексот Пливалиште, синока беа приведени и лишени од слобода.
Читај повеќе...
 
ВИДРИ PDF Печати Е-Маил
Охрид
недела, 12 септември 2010
vidri.jpg Не ме личи вака во костум но морав да ви кажам и да ви пишам. Многу лесно ќе ми беше да речам: “Маме му...кој прв почна“, ама ова кај нас ни се знајт кој почна ни кој терат ни кај  терат а шо е најжалосно ни кој ќе завршит а уште по зезнато е шо незнам кај ќе завршиме ние сите. Оти видриња мили вие си се онадите а ние сме трудни, ние се пораѓаме а вие јајте мекици, да би в грло ви застанале.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 Следно > Крај >>

Резултати 10639 - 10647 од 11351
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive