Актуелно
Милошоски:Само од нас се бара разумност за името PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 11 јуни 2010
milos.jpg Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски денес во Охрид изјави дека  Македонија е под извесен притисок и од македонската страна се очекува со прагматичност да ја плати непрагматичноста на Грција, со разумно однесување да се плати  неразумното, и на некој начин агресивното однесување на Грција во изминативе 10-15 години.
Последни измени ( петок, 11 јуни 2010 )
Читај повеќе...
 
Иванов на Плаошник врачи инженерски прстени PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 11 јуни 2010
ivanov15a.jpgПретседателот Горѓе Иванов денес на Плаошник , на традиционалната манифестација на која се наградуваат најдобрите  завршени студенти на  инженерските факултети,на 11 најдобри им го врачи големото признание "Инженерски прстен 2010".
Читај повеќе...
 
Апсурди:Контејнерите празни-сметот околу нив PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 11 јуни 2010

smet1zz.jpgНепочитувањето на Законот за Јавна чистота е евидентно на секој чекор, а со тоа паѓаат во вода и заложбите на Ј.П."Охридски Комуналец" да се подигне нивото на одржување на хигиената во градот на повисок степен. Во центарот на градот, во близина на градскиот Чинар, заради задоволување на потребите на правните субјекти кои егзистираат на овој простор, Комуналец има поставено неколку специјални контејнери за депонирање на картони и хартија. Но за жал контејнерите остануваат празни, а картоните се расфрлани во околниот простор,велат во "Комуналец".

Читај повеќе...
 
Петрески се сретна со германската амбасадорка PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 11 јуни 2010

ambasadorka1.jpgГрадоначалникот Александар Петрески денес  ја прими Амбасадорката на СР Германија во Македонија, Улрике Марија Кноц која престојува во работна посета на Охрид.

Читај повеќе...
 
Скапано кајче на малиот плоштад PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 10 јуни 2010

skapano1.jpg Ма­ли­от плоштад во Охрид, како што го крстија охриѓани откако пред две години локалната власт ја урна старата Градска библиотека, и ова ле­то ќе го нагрдува шеталиштето крај Езерото. Локацијата е целосно за­пуш­те­на и на неа има само едно скапано пластично кајче. Просторот не може да биде уреден, бидејќи сe уште не е донесен деталниот ур­ба­нис­тич­ки план за месноста Табана, во која влегува и малиот плоштад.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 Следно > Крај >>

Резултати 10639 - 10647 од 11001
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive