Актуелно
Пет држави ќе го имаат Дримскиот басен "во дланака" PDF Печати Е-Маил
Свет
вторник, 20 февруари 2018

dejan1aa.jpgДенес во Тирана во рамките на Дримскиот процес, работната група за Мониторинг и размена на информации составена од официјални преставници на 5-те држави од Дримскиот басен, почна со разгледување и усвојување на сет мерки и студии за воспоставување на заеднички Систем за управување со информации (Information Management System- IMS) .

Читај повеќе...
 
Могерини-Хан:До јули решение за името?! PDF Печати Е-Маил
Свет
недела, 18 февруари 2018
ime1qq.jpgЕврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан кажа дека Европската Унија е уверена дека Македонија наскоро ќе го реши спорот за името со Грција, што би можело да се случи во периодот додека Бугарија претседава со Унијата.
Последни измени ( недела, 18 февруари 2018 )
Читај повеќе...
 
ОМД:Непримерна казна за архимандритот Царкњас PDF Печати Е-Маил
Свет
среда, 14 февруари 2018
svestenik1qq.jpgОбединета Македонска Дијаспора (ОМД) со огорченост ја следи верската дискриминација со која се соочуваат домородните етнички Македонци од Егејската страна на северна Грција, поради што бара пресврт на оваа нехумана политика
Читај повеќе...
 
На 49 години почина српскиот глумец Небојша Глоговац PDF Печати Е-Маил
Свет
петок, 09 февруари 2018
nebojsta1qq.jpgНебојша Глоговац, еден од најреномираните современи српски актери и еден од најдобрите во регионот, почина денеска по кусо боледување. Имаше 49 години.
Последни измени ( петок, 09 февруари 2018 )
Читај повеќе...
 
Колоски од ОМД:Шамар врз лицето на Македонците PDF Печати Е-Маил
Свет
среда, 07 февруари 2018

koloski00.jpgПретседателот на Обединетата македонска дијаспора, Мето Колоски во свое видео обраќање на Фејсбук се јави со реакција за последните две одлуки на македонската Влада, со кои беа преименувани автопатот кон Грција и меѓународниот аеродром во Скопје.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 11009
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive