Актуелно
ОМД вели дека 84 насто Македонци се за бојкот... PDF Печати Е-Маил
Свет
среда, 26 септември 2018

Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД) спроведе анкета за истражување на јавното мислење од 6-ти до 18-ти Септември 2018 година, составена од 5 прашања поврзани со претстојниот референдум на 30-ти Септември 2018 година. Анкетираните учесници се само-идентификуваа преку прашања поврзани со нивното постојано место на живеење, пол, возраст и националост. Приближно 60% (или 1,025) од анкетираните испитаници моментално престојуваат во Република Македонија, додека останатиот дел ја сочинуваат македонdijaspora1q.jpgската дијаспора. 

Читај повеќе...
 
Охридска делегација на "Жупска берба" PDF Печати Е-Маил
Свет
вторник, 25 септември 2018
ale2w.jpgДелегација на Општина Охрид, предводена од претседателката на советот Живка Ангелоска, беше во посета на Александровц, Република Србија, на традиционалната манифестација “Жупска берба – 2018“.
Читај повеќе...
 
Охридски искусттва пред кардиолозите во Белград PDF Печати Е-Маил
Свет
недела, 09 септември 2018
iskustva1we.jpgОд 6 до 8-ми Септември во Белград се одржа престижниот „ Интернационален симпозиум по интервентна кардиологија и кардиоваскуларен имиџинг “ - Sinergy 2018, на кој учество зедоа бројни еминентни експерти од овие области од Европа, Америка, Јапонија, Кина, Индија и други земји,се вели во соопштението од Кардилошкиот центар.
Читај повеќе...
 
На прилепчанец му се слошило на плажа и починал PDF Печати Е-Маил
Свет
четврток, 30 август 2018
plaza9.jpgНа 29.08.2018 година околу 10,30 часот во Охридското езеро на М.М.(78) од Прилеп кој бил непосредно до брегот, му се слошило и паднал во водата. Од присутните граѓани бил изваден од водата и му била укажана помош, по што пристигнала екипа од Итна медицинска помош и бил пренесен во Општа болница Охрид, каде била констатирана смрт. Извршен е увид.
 
Прва школа за социјално претприемништво PDF Печати Е-Маил
Свет
понеделник, 27 август 2018

belvedere300p.jpgВо период од 27 август до 2 септември 2018 година, со почеток во 12:00 часот, во Охрид - Хотел "Белведере",ќе се одржи првата Летна школа за социјално претприемништво за граѓански здруженија, во организација на ХЕРА – Асоцијација за здравствена едукација и истражување. На школата ќе присуствуваат 20 учесници – претставници од граѓанскиот сектор со идеи за креирање на социјални бизниси. Како предавачи се јавуваат домашни експерти како и експерти од партнерската организација Здружение за креативен развој СЛАП од Хрватска.  Настанот се организира во рамките на проектот Отвораме Можности финансиран од Европската Унија.

 

 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 11763
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive