Актуелно
Почина драмскиот писател Горан Стефаноски PDF Печати Е-Маил
Свет
вторник, 27 ноември 2018
goran1ee.jpgГоран Стефановски, еден од најреномираните македонски драмски писатели, почина по кусо боледување во Англија, каде што живееше изминативе децении, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК извори блиски до семејството. Имаше 66 години.
Читај повеќе...
 
ОМД вели дека 84 насто Македонци се за бојкот... PDF Печати Е-Маил
Свет
среда, 26 септември 2018

Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД) спроведе анкета за истражување на јавното мислење од 6-ти до 18-ти Септември 2018 година, составена од 5 прашања поврзани со претстојниот референдум на 30-ти Септември 2018 година. Анкетираните учесници се само-идентификуваа преку прашања поврзани со нивното постојано место на живеење, пол, возраст и националост. Приближно 60% (или 1,025) од анкетираните испитаници моментално престојуваат во Република Македонија, додека останатиот дел ја сочинуваат македонdijaspora1q.jpgската дијаспора. 

Читај повеќе...
 
Охридска делегација на "Жупска берба" PDF Печати Е-Маил
Свет
вторник, 25 септември 2018
ale2w.jpgДелегација на Општина Охрид, предводена од претседателката на советот Живка Ангелоска, беше во посета на Александровц, Република Србија, на традиционалната манифестација “Жупска берба – 2018“.
Читај повеќе...
 
Охридски искусттва пред кардиолозите во Белград PDF Печати Е-Маил
Свет
недела, 09 септември 2018
iskustva1we.jpgОд 6 до 8-ми Септември во Белград се одржа престижниот „ Интернационален симпозиум по интервентна кардиологија и кардиоваскуларен имиџинг “ - Sinergy 2018, на кој учество зедоа бројни еминентни експерти од овие области од Европа, Америка, Јапонија, Кина, Индија и други земји,се вели во соопштението од Кардилошкиот центар.
Читај повеќе...
 
На прилепчанец му се слошило на плажа и починал PDF Печати Е-Маил
Свет
четврток, 30 август 2018
plaza9.jpgНа 29.08.2018 година околу 10,30 часот во Охридското езеро на М.М.(78) од Прилеп кој бил непосредно до брегот, му се слошило и паднал во водата. Од присутните граѓани бил изваден од водата и му била укажана помош, по што пристигнала екипа од Итна медицинска помош и бил пренесен во Општа болница Охрид, каде била констатирана смрт. Извршен е увид.
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 11828
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive