Живот
Македонското знаме запалено во два града во Косово PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 03 ноември 2017
pec1q.jpgВо знак на протест поради одлуката на скопскиот Кривичен суд за осуда на седммината членови на т.н. „кумановска група“ на доживотни казни затвор, синоќа во косовските градови Гњилане и Пеќ јавно беа запалени знамиња на Република Македонија, јави српската државна телевизија РТС
Читај повеќе...
 
Камион удри во велосипедисти во Њујорк,шестмина мртви PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 31 октомври 2017
kami1qq.jpgКамион влета на велосипедска патека во близина на меморијалниот центар на Светскиот трговски центар во Њујорк и удри во неколку луѓе, по што возачот излегол од возилото, држејќи нешто што личи на пиштол, изјавија полицијата и сведоци.
Читај повеќе...
 
Пуигдемонт пребегал во Белгија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 30 октомври 2017
pudzemon1q.jpgРазрешениот претседател на Каталонија, Карлес Пуигдемонт, ја напуштил Шпанија и заминал за Брисел, истиот ден кога јавниот обвинител објави дека ќе покрене обвинение против него за побуна, повикување на сецесија и за злоупотреба на финансиски средства.
Читај повеќе...
 
Марк Валберг бара прошка од Бога за... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 26 октомври 2017
mark1q.jpgАмериканскиот актер и продуцент Марк Валберг, познат како Марки Марк од рап бендот „Марки Марк енд д Фанки Банч“, вели дека се надева оти господ ќе му прости за неговата улога на порно ѕвезда во филмот „Ноќи исполнети со буги“ од 1997.
Читај повеќе...
 
Шоуто "Модна полиција" завршува по 22 години емитување PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 21 октомври 2017
modna1qq.jpgДолготрајната серија на телевизијата „Е!“, „Модна полиција“ ќе заврши следниот месец со специјално финале посветено на починатата креаторка и водителка на шоуто Џоан Риверс.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 10 - 18 од 1444
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive