Живот
Лани биле убиени 93 новинари PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 02 јануари 2017
novinar1q.jpgМеѓународната федерација на новинари соопшти дека во 2016 година 93 новинари и вработени во медиуми биле убиени во таргетирани напади, со бомби или со огнени оружја, додека други 29 загинале во две авионски несреќи.
Читај повеќе...
 
На рускиот ту-154 му откажале задкрилцата PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 28 декември 2016
tupuljev_154.jpgЕкспертите од Москва ги анализираат податоците од срушениот руски воен авион Ту-154, а Руссиа Тодаѕ објави снимка од последните зборови на екипажот.
Читај повеќе...
 
Почина легендарната убавица За За,имаше 99 години PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 19 декември 2016
zaza1qq.jpgХоливудската актерка За За Габор почина на 99-годишна возраст од срцев удар, изјави нејзиниот сопруг. Фредерик фон Анхалт рече дека жена му починала дома, опкружена од семејството и пријатели.
Последни измени ( понеделник, 19 декември 2016 )
Читај повеќе...
 
Дадар ќе ги спасува ќелавите мажи PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 18 декември 2016
dadar1q.jpg"Скалп микро пигментација" е најновиот хит-третман за густа коса кај мажите без пресадување што се практикува во студиото на мејкап артистот Александар Билјановски-Дадар во Скопје.
Читај повеќе...
 
Руски "корнет" дига во воздух американски "абрамс" (виде PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 15 декември 2016
abrams44r.jpgИсламисите во Ирак кои се борат против коалицијата што ја преводи армијата на САД се пофалија дека досега во борбите,посебно кја Мосул,уништиле 580 борбени возила,од кои 47 биле многу фалените тенкови од американско производство "абрамс"
Последни измени ( петок, 23 декември 2016 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 82 - 90 од 1423
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive