Живот
Шестмина верници се убиени во џамија во Квебек,Канада PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 30 јануари 2017
kvebek23w.jpgШест луѓе загинаа и осум беа повредени во пукање во џамија во Квебек, Канада, за време на вечерната молитва. Властите соопштија дека уапсиле двајца осомничени, а премиерот Џастин Трудо го нарече вооружениот напад тероризам.
Читај повеќе...
 
Почина актерот Џон Харт PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 28 јануари 2017
hart33e.jpgЏон Харт, британскиот актер познат по улогите во „Осмиот патник“, „Човекот слон“ и „Хари Потер“ почина на 77 годишна возраст.
Читај повеќе...
 
Глумецот Шаја Лабаф уапсен за насилство PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 27 јануари 2017
laf44e.jpgАктерот Шаја Лабаф беше уапсен рано вчера, откако се расправал со друг маж пред музеј во Њујорк каде што скандирал "Нема да нè поделат", пред камера во живо, по инаугурацијата на Доналд Трамп.
Читај повеќе...
 
Војници на грчката армија развиле албанско знаме PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 24 јануари 2017
voj1q.jpgГрчкиот министер за одбрана Панос Каменос го осуди како недозоливо однесувањето на седум нови војници со албанско потекло во армијата, кои пред неколку дена објавиле фотографија на социјалните мрежи, на која со раце го формират албанскиот орел, национален симбол на Албанците, пишува весникот „Та неа“.
Читај повеќе...
 
Лавина затрупа хотел во Италија,30 исчезнати луѓе PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 19 јануари 2017
zat1q.jpgСнежна лавина затрупа хотел во планинскиот регион во централна Италија, кој претходно беше погоден од серија земјотреси. Најмалку 30 луѓе се водат како исчезнати.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 73 - 81 од 1423
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive