Живот
Дејли меил шпекулира дека Путин е најбогат човек на... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 22 февруари 2017
putin45.jpgРускиот претседател Владимир Путин можеби е најбогатиот човек на светот, ако им се верува на експертите кои неговото богатство го проценуваат на 200 милијарди долари, пишува британскиот Дејли меил.
Последни измени ( среда, 22 февруари 2017 )
Читај повеќе...
 
Душмански е претепана најдобрата српска кошаркарка PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 21 февруари 2017
milica2w.jpgНајдобрата српска кошаркарка Милица Дабовиќ била физички нападната од нејзиниот дечко Шиме Шиклиќ Симон, пишува "Блиц".
Читај повеќе...
 
Почина Виталиј Чуркин,амбасадор на Русија во ОН PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 20 февруари 2017
vitalij1q.jpgВиталиј Чуркин, постојаниот претставник на Русија во Обединетите нации, почина денеска, откако утрово итно бил хоспитализиран поради проблеми со срцето.
Читај повеќе...
 
"Златната мечка" за филмот "За тело и душа" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 18 февруари 2017
berlinare1q.jpg„За тело и душа“, романтична драма на унгарската режисерка Илдико Ењеди, ја освoи Златната мечка и изненади со победата на годинашното Берлинале. Љубовната приказна за двајца осамени работници во кланица кои до апсурд се бараат, ја освои и наградата на критиката ФИПРЕСЦИ и уште една награда. За Ењеди ова е исполнување на ветувањето што го покажа со дебито „Мојот 20. век“, кој освои Златна камера  за најдобро деби во 1989.
Читај повеќе...
 
Откриена е долго чувана тајна на Мерилин Монро PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 16 февруари 2017

merilin12ttt.jpgПријателката на една од  најубавите холивудски глумиџи Фрида Хал  починала пред три години,но на своите најблиски пред смртта им открила една тајна за Мерилин Монро.Тоа се фотографии  који биле сокриени од очите на јавноста.

 

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 64 - 72 од 1423
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive