Живот
Слушала музика кога и' експлодирале слушалките PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 16 март 2017
ekspl1qq.jpgАвстралиските власти предупредија за опасностите од користењето уреди што работат на батерија за време на летови откако се запалија слушалките на една патничка во авион, објави Би-Би-Си
Читај повеќе...
 
Милиони Американци ќе останат без здравствена заштита PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 14 март 2017
care1q.jpgПредложената замена на законот за здравствена заштита, усвоен за време на владеењето на претходниот американски претседател Барак Обама би заштедила пари до 2026 година, но може да остави 24 милиони лица во САД без здравствено осигурување, нагласи во извештај Службата за буџет на Конгресот.
Читај повеќе...
 
Холандија и Турција... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 12 март 2017
hol1qc.jpgПо влошувањето на турско-холандските односи турскиот премиер, Бинали Јилдирим, денеска изјави дека ќе и се одмазди на Холандија и дека ќе одговори на најжесток можен начинн. Турција соопшти дека не сака холандскиот амбасадор да се врати во Анката од својот одмор некое време.
Читај повеќе...
 
Руси,помагајте... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 09 март 2017
milosevic1qq.jpgДека Хаг упорно одбивал адекватно да го лечи поранешниот претседател на Југославија, потврдува и писмото на Милошевиќ од 8. март 2006. година. Во писмото кое го пратил до тогашниот шеф на руската дипломатија, Сергеј Лавров, Милошевиќ го известил за "активни, намерни постапки за уништување на неговото здравје", пишува "Курир.рс".
Читај повеќе...
 
Французите ја презедоа гордоста на Германците PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 06 март 2017
opel1q.jpgФранцуската групација „Пежо-Ситроен“ (ПСА) денеска соопшти постигнала договор со американската компанија „Џенерал Моторс“ (ГМ) за преземање на нејзината европска филијала.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 55 - 63 од 1421
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive