Живот
Капетаните од "Ѕвездени патеки" на поштенски марки PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 07 мај 2017
patrik1q.jpgФановите на „Ѕвездени патеки“ сега можат да ги искористат омилените ликови од Ѕвездената флота да испратат пошта, благодарение на новата колекција од седум поштенски марки издадени од Канадската пошта.
Читај повеќе...
 
Фаталната Моника Белучи PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 02 мај 2017
beluci1ww.jpgМоника Белучи (52) повторно се разголила и своите занесни облини ги покажала пред сите. Славната актерка се сликала во провокативни пози за италијанското издание на магазинот „Венити фер“, чијашто насловна страница ја украсува.
Читај повеќе...
 
Страшна несреќа:Се урна авион на Куба,нема.... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 29 април 2017

padna500k.jpgПатнички авион со 39 патници се урнал на Куба,пренесоа локалните медиуми.

 

Читај повеќе...
 
"Новости":Турски сплетки на Балканот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 26 април 2017
turi1ee.jpgПостојат сериозни сомнежи дека последните закани кон Србија за прекројување на границата и создавање на т.н. „Голема Албанија“, а кои синхронизирано пристигнаа од Тирана, Приштина и Прешево, се подготвени во Анкара и спроведени под „диригентска палка“ на турските разузнавачки служби, пишуваат „Вечерње новости“.
Читај повеќе...
 
Скопје:Одбележан Денот на холокаустот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 24 април 2017
holo1q.jpgСо палење шест свеќи во Меморијалниот центар на холокаустот на Евреите од Македонија и изложба беше одбележан Јом Ашоа – Национален комеморативен ден на холокаустот. Овој ден се одбележува во чест на еврејската борба за човеково достинство.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 37 - 45 од 1421
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive