Живот
Фонда и Редфорд:Сексот на стари години е подобар PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 02 септември 2017
redfo1q.jpgПостарите ѕвезди најсветло сјаат на Венецискиот филмски фестивал – и многу се забавуваат. Веселите Роберт Редфорд и Џејн Фонда донесоа гламур на фестивалот, со нивната романса во зрело доба „Нашите души ноќе“. Повеќе од пет децении откако првпат играа заедно, тие  играат во драмата на Нетфликс за соседи, вдовец и вдовица, кои почнуваат врска. Судејќи според ѕвездената реакција од публиката од Венеција, хемијата што ја осветли романтичната комедија од 1967 „Боси во паркот“ – еден од нивните најзапаметени заеднички филмови – останува силна.
Читај повеќе...
 
Ракета лансирана од С.Кореја надлетала над Јапонија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 29 август 2017
raketen_sistem300.jpgСеверна Кореја вчера ланисрала нова ракета која ја надлетала територијата на Јапонија и се распаднала во близина на островот Хокаидо.
Читај повеќе...
 
Ураганот Харви го потопи Хјустон,САД PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 28 август 2017
hjuston500kk.jpgОстатоците од ураганот Харви предизвикаа опасни поплави во четвртиот најголем град во САД Хјустон и илјадници луѓе беа принудени да се качат на покривите или на повисоки места поради покаченото ниво на водата, преоптеретувајќи ги спасувачките екипи со повици за помош. Хеликоптери, чамци и специјални возила за поплави крстосуваа низ погодените области во Хјустон, извлекувајќи луѓе од надојдената вода, која што на места беше доволно висока да ги зафати и погорните катови.
Читај повеќе...
 
Пукотници во Чарлстон,граѓанин се прогласил за Цар PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 24 август 2017
carlston400ppp.jpgВо американскиот град Чарлстон  се слушнале пукотници.Nаводно некој вработен во еден ресторан ги затврориl останатите вработени,се забараикадирал и се прогласил за "Цар на Чарлстон".
Читај повеќе...
 
Рускиот амбасадор во Судан најден мртов во својот дом PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 23 август 2017
kartum1qk.jpgРускиот амбасадор во Судан Миргајас Ширински, денес беше пронајден мртов во неговиот дом во Картум, соопшти полицијата во суданскиот главен град.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 28 - 36 од 1444
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive