Живот
Ешли Џад го тужи Вајнстин за уништена кариера PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 02 мај 2018
esli1qq.jpgАктерката Ешли Џад покрена тужба против некогаш моќниот холивудски продуцент Харви Вајнстин, тврдејќи дека тој ѝ ја уништил кариерата како одмазда што одбила секс со него.
Читај повеќе...
 
Бил Козби осуден за силување,можен е затвор од 30 години PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 27 април 2018
kozbi1qq.jpgЛегендарниот американски комичар Бил Козби би можел да го помине остатокот од животот зад решетки, откако судот го прогласи за виновен за три случаи на сексуален напад и за секој од нив би можел да добие десет години затвор.
Читај повеќе...
 
Гол маж во ресторан во Нешвил уби четворица PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 23 април 2018
maz1ww.jpgНајмалку четири лица се убиени откако вооружен разголен маж упадна во еден ресторан во близина на Нешвил, Тенеси, по што отвори оган на гостите. Бројот на жртвите можел да биде многу поголем, доколку не била брзата реакција на еден 29-годишник, кој му го одзел автоматското оружје на напаѓачот.
Читај повеќе...
 
Почина Барбара Буш,некогашна прва дама на САД PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 18 април 2018
bababuch1q.jpgПоранешната прва дама на САД Барбара Буш почина вчера на 92 години. Таа беше значајна фигура во политичката династија, која вклучуваше двајца претседатели – нејзиниот сопруг Џорџ Х.В. Буш и нејзиниот син Џорџ Буш помладиот.
Читај повеќе...
 
Победничката на Евровизија Кончита е ХИВ позитивна PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 16 април 2018
koncita22e.jpgПобедничката на Евровизија, Кончита Вурст, објави дека е ХИВ-позитивна и дека веќе неколку години редовно оди на третмани.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 19 - 27 од 1520
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive