Живот
Мишел и Барак Обама најдотерани PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 05 август 2009

misel_i_obama.jpgАмериканското списание „Венити Фер“ ги вклучи претседателот на САД, Барак Обама и неговата сопруга Мишел на листата на најдобро облечени личности во светот.

Читај повеќе...
 
Почина филмскиот критичар Георги Василески PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 04 август 2009
vasileski.jpgФилмскиот критичар и теоретичар Георги Василевски почина на 2 август.
Василевски заврши последипломски студии во Париз, под патронат на париската Кинотека. По враќањето во Скопје се вработи во Телевизија Скопје како уредник на филмската програма и ја уредуваше емисијата "Во фокусот на филмот".
Читај повеќе...
 
Убавицата Долорес го оставила плејбојот Франо Ласиќ PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 04 август 2009

frano.jpgДубровничкиот госпар,како што дубровчани ги именуваат господата,плејбој,пејач,глумец,Франо Ласиќ доживеа да биде оставен.Врската со него ја прекинала  Долорес Ламбаша (28),манекенка и глумица.Нив   медиумите неколку пати ги венчале,ги  раздвоиле, но нивната врска била многу посложена.

 

Читај повеќе...
 
Хајди Клум го покажа стомакот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 04 август 2009

hajdi1.jpgУбавата Хајди Клум уште еднаш покажа дека бременоста може да биде секси. Во петтиот месец од бременоста таа си играше во паркот со својот син Хенри и гордо го покажа својот стомак.Манекенката Клум и пејачот Сеал уживаат во својата среќа и ја очекуваат четвртата принова во семејството

Читај повеќе...
 
Џорџ Клуни мераклија по келнерки PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 02 август 2009

kluni.jpgСлавниот холивудски глумец,заводник,посакуван ерген,иако веќе има еден пропаднат брак,има мерак по келнерки.Сепак, деновиве  папараците го уловиле со Елизабета Каналис,манекенка и тв водителка која имала  бурен љубовен живот со познати фаци.Клуни со неа уживал во ресторанот "Мажестик" во Рим.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 Следно > Крај >>

Резултати 1747 - 1755 од 2013
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive