Живот
Америка бара помош од 300 милијарди долари PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 21 ноември 2008
znameamerika.jpgПоради неможноста сама да се избори со финансиската криза, САД побарале од Саудиска Арабија, Обединетите Арапски Емирати, Кувајт и Катар околу 300 милијарди долари помош.
Читај повеќе...
 
Гол модел на Викторија Сикрет PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 20 ноември 2008
sikret.jpgНа плажата во Мајами оваа недела било ,,могу интересно. Познатите ангели на Victoria's Secret снимале каталог, сестрите Кардашиан ги покажале своите атрибути, а една манекенка го покажала голиот задник. Вистинска милина за машката популација
Читај повеќе...
 
Американците загубиле атомска бомба? PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 20 ноември 2008
atomska.jpgСАД ја прекинале потрагата по изгубеното нуклеарно оружје кое завршило под мразот по рушењето на бомбардерот B-52 кој паднал на Гренланд во 1968 година.
Читај повеќе...
 
На Балакнот му се закануваат земјотреси PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 20 ноември 2008
zemjotresi.jpg
Тим американски и хрватски научници во престижниот научен магазин “Геолоџи“објавиле студија во која се тврди на основа на повеќе месечни истражувања дека целиот Балкан би можел да биде загрозен од разорни земјотреси а крајбрежјето би можело да биде погодено дури од цунами.
                                                                   
Читај повеќе...
 
Манекенката Куркова нема папок?! PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 18 ноември 2008

kurkova.jpgЧешката манекенка Каролина Куркова била една од 25-те манекенки кои продефилирале на последната ревија на Викториа Сикрет. Но, според многумина, а тоа било забележливо и на фотографиите, Каролина скоро и нема папок?!

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Следно > Крај >>

Резултати 1522 - 1530 од 1577
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive