Живот
Казна за следење на Сандра Булог PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 17 ноември 2008
sandra.jpgПоради шпиунирање на познатата акретка Сандра Булок,Мариса Валентин е осудена на три годишна условна казна.
Читај повеќе...
 
Пожар пред куќите на Опра Винфри и Мајкл Даглас PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 16 ноември 2008
opra7.jpgРазорен пожар носен од ветрот уништи околу 100 луксузни куќи и илјадници луѓе принуди на евакуација, во Montecit недалеку од Санта Барбара.Се работи за куќи вредни десетици милиони долари, а помеѓу познатите кои имаат куќи на Montecit се Мајкл Даглас, Роб Лоув, и Опра Винфри
Читај повеќе...
 
Во Јужна Калифорнија изгореле 165 куќи PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 16 ноември 2008

pozar.jpgНајмалку 165   куќи   изгореле во Јужна Калифорнија,сверозападно од Лос Анџелес во шумскиот пожар,кој се ширел поради силниот ветер.Пожарот се заканува да го прекине сандбувањето со струја на овој најголем калифорниски град.Најмалку 10 илјади жители од ова подрачје биле принудно евакуирани,откако огнот уништил 2.600 хектари обработлива површина

Последни измени ( недела, 16 ноември 2008 )
 
Азем Власи ќе биде амбасадор во Црна Гора PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 16 ноември 2008
vlasi.jpg

Поранешниот комунистички функционер Азем Власи ќе биде именуван за прв амбасадор на Косово во Црна Гора, објавува денес весникот од Подгорица “Дан“.

Читај повеќе...
 
Мур снима документарец за финансиската криза PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 15 ноември 2008

mur.jpgКонтроверзниот американски режисер Мајкл Мур (54) планира да сними документарец за светската финансиска криза.Првобитно темата  на филмот било  местото на САД  во светот и односите на  велесилата со останатите членки на меѓународната заедница.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Следно > Крај >>

Резултати 1513 - 1521 од 1558
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive