Живот
Во Чешка отворена самопослуга за кучиња PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 09 ноември 2008
samoposluga.jpgВо Буџејовци на југот на  Чешка кучињата добила своја самопослуга во која можат да влезат и да побараат се што сакаат.
Читај повеќе...
 
Робот свири на флејта PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 06 ноември 2008

robot.pngРоботот флејтиста,развиен на Васеда универзитетот во Токио,направен е така да има особини на човек кои му овозможуваат контакти со публиката,претставен е пред две недели на конференцијата за роботи во Аризона.

Читај повеќе...
 
Жрвата го однела заспаниот силувач во полиција PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 06 ноември 2008

siluvac.jpgЕдна жена од Нов Зеланд  го однела човекот што ја силувал во својот автомобил директно во полициска станица,откако тој по силувањето заспал во автомобилот.

Читај повеќе...
 
Клинт Иствуд се откажува од глумата PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 06 ноември 2008
klint.jpgХоливудската филмска ѕвезда Клинт Иствуд одлучил да ја напушти глумата и во целост да и се посвети на режијата,што била  негова дамнешна желба.
Последни измени ( четврток, 06 ноември 2008 )
Читај повеќе...
 
Ден по изборот на Обама,рецесија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 06 ноември 2008
recesija.jpg

Повеќе од 5 отсто паднале водечките индекси на Вол Стрит, само ден после изворите во САД. Лошите економски податоци ги потсети вложувачите дека навистина се големи проблемите кои стојат пред идната американска администрација.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 161 162 163 164 165 166 Следно > Крај >>

Резултати 1450 - 1458 од 1487
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive