Живот
Папата Јован Павле Втори бил избоден со нож PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 16 октомври 2008
papa.jpg

Папата Јован Павле Втори бил избоден со нож од ултраконзервативен свештеник на Католичката црква на 12 мај 1982 година, за време на неговата посета на Португалија. Ватикан сиве овие години, случајот го држел в најстрога тајност.

Последни измени ( четврток, 16 октомври 2008 )
Читај повеќе...
 
Наскоро ќе читаме пластични весници PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 15 октомври 2008

logo.jpgГерманско-британската компанија "Пластик-логик" наскоро ќе почне со производство на пластични весници.Автори на овој нов модел на весници се студентите од Лабораторијата Кевендиш на Универзитетот Кембриџ.

Последни измени ( среда, 15 октомври 2008 )
Читај повеќе...
 
Мајката на Спирс сака Џулија Робертс да ја игра ќерка и PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 15 октомври 2008

britni.jpgМајката на Бритн Спирс преговара со некои холивудски студија за екранизација на нејзината конторверзна книга "Низ луња" за животот на нејзината ќерка.

Последни измени ( среда, 15 октомври 2008 )
Читај повеќе...
 
Ринго Стар нема повеќе да дава автограми PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 13 октомври 2008

ringo.jpgТапанарот на легендарните Битлси Ринго Стар  во иднина нема да дава автограми и ќе ја исфрли целата пошта која ќе му ја праќаат обожавателите,кажал во својата видео порака која ја објавил на својот сајт.

Последни измени ( понеделник, 13 октомври 2008 )
Читај повеќе...
 
Мрежа ќе ги спасува самоубијците на Голден гејт PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 12 октомври 2008

golden_gejt.jpgКалифорниска фирма која се грижи за познатиот Голден гејт во Сан Франциско донела одлука за поставување на мрежа која ќе ги спречува потенцијалните самоубијци да ја реализираат својата намера.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Следно > Крај >>

Резултати 1423 - 1431 од 1450
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive